ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6754498
*
nr 675 4498
Spegel
Förgylld, höjd: 150
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:38:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:27:53
1
1.100 kr
8/1 15:51:06
2
2.000 kr
9/1 13:37:50
3
1.300 kr
9/1 17:17:22
4
1.500 kr
9/1 17:18:33
4
1.700 kr
9/1 17:19:04
4
1.900 kr
9/1 17:19:44
4
2.100 kr
10/1 17:08:00
5
2.200 kr
10/1 17:12:20
4
2.300 kr
10/1 17:14:23
5
2.600 kr
10/1 17:19:50
4
2.500 kr
10/1 17:20:26
4
2.700 kr
10/1 17:26:21
5
3.000 kr
10/1 17:28:08
6
3.100 kr
10/1 17:29:04
5
Vinnande bud
10/1 17:32:36
4
3.300 kr
10/1 17:33:18
4
3.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 675 4498
Spegel
Förgylld, höjd: 150
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:27:53 | 1 | 1.100 kr |
8/1 15:51:06 | 2 | 2.000 kr |
9/1 13:37:50 | 3 | 1.300 kr |
9/1 17:17:22 | 4 | 1.500 kr |
9/1 17:18:33 | 4 | 1.700 kr |
9/1 17:19:04 | 4 | 1.900 kr |
9/1 17:19:44 | 4 | 2.100 kr |
10/1 17:08:00 | 5 | 2.200 kr |
10/1 17:12:20 | 4 | 2.300 kr |
10/1 17:14:23 | 5 | 2.600 kr |
10/1 17:19:50 | 4 | 2.500 kr |
10/1 17:20:26 | 4 | 2.700 kr |
10/1 17:26:21 | 5 | 3.000 kr |
10/1 17:28:08 | 6 | 3.100 kr |
10/1 17:29:04 | 5 | Vinnande bud |
10/1 17:32:36 | 4 | 3.300 kr |
10/1 17:33:18 | 4 | 3.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14